search slide
search slide
pages bottom
Biznes

Czy własna działalność to dobry pomysł

Czy własna działalność to dobry pomysł

Własna działalność gospodarcza to bardzo interesujący temat przyciągający tłumy ludzi. W zasadzie każdy chciałby rozwijać swoją firmę, ale przecież wszyscy dobrze wiemy, ile to kosztuje, ze tak naprawdę jest to ogromne ryzyko finansowe. Wiadomo, że każda firma może ponieść porażkę, nawet tak, która na rynku utrzymuje się do lat. Wystarczy kryzys, brak rozwoju, niedopasowanie się do potrzeb klientów i porażka gotowa, ale nie generalizujmy. Nie każdy przedsiębiorca poniesie porażkę i nie każdy odniesie spektakularny sukces. Wiadomo jednak, że własna firma to przede wszystkim jakże ważna dla nas niezależność. Gdy nikt nami nie steruje, nie ustala reguł czujemy się zupełnie inaczej, aczkolwiek trzeba zauważyć, ze w rzeczywistości każdy z nas czasem lubi mieć coś podane na tacy, na zawsze lubimy podejmować ważne dla innych decyzje, bo nie czujemy się z tym zbyt komfortowo. Oczywiście dotyczy to tylko pewnych jednostek, zdecydowana grupa woli sama decydować o swoim zżyciu i różnych jego aspektach, również tych zupełnie biznesowych.

Tagi wpisu: , .

Po co nam firma

Po co nam firma

OD lat zajmujesz się tłumaczeniami na umowę zlecenie, do tego masz etat, prowadzisz rolnictwo i gdzieś na boku sprzedajesz swoje produkty, a może to pora, żeby otworzyć własną działalność. Jest wiele zawodów, które opierają się na pracę na podstawie umów, czy nawet bez umów. Niektórzy chcą z tym walczyć, bo wiadomo, że umowa jest bezpieczniejsza, jest tam urlop, świadczenia, emerytura, ale nie każdy może liczyć na coś takiego. Dlatego tutaj warto rozważyć kwestie związane z założeniem własnego biznesu. Nie da się zaprzeczyć, że jak stary jest świat tak ludzie próbowali czegoś na własną rękę i zawsze kończyło się to tak, że komuś się to niedopałów, bo podatki. Już przed wiekami ściągano podatki z ludzi, teraz też jest to zupełnie normalne. Prowadząc własną firmę możemy się zabezpieczyć przed kontrolą, a do tego dochodzi praca na siebie. Zresztą, jeśli mamy rolnictwo, dzięki zarejestrowanej działalności możemy bardziej się rozwijać. Po za tym firma daje też poczucie bezpieczeństwa, gdyż w rzeczywistości nie muśmy przejmować się tym, że ktoś zgłosi nasza nielegalną działalność.

Tagi wpisu: , .

Zmysł ekonomisty – czy go masz?

Zmysł ekonomisty – czy go masz?

Kierunki ekonomiczne były swego czasu naprawdę bardzo popularne, dlatego też trzeba zauważyć, że wiele osób uważa się teraz za specjalistów od giełdy i inwestowania, a może ty mimo braku takiego wykształcenia tez możesz mieć taki zmysł ekonomisty. Jeśli wiesz, w co warto inwestować, potracisz analizować rynek, układasz świetne plany rozwojowe, nie działasz na zasadzie, co ma być to będzie tylko potrafisz to wszystko dokładnie analizować, zauważ, że w rzeczywistości możesz stać się prawdziwym rekinem biznesu. Nikt nie powiedział, ze inwestycje są łatwe, a gra na giełdzie to najprostsza rzecz pod słońcem, wcale nie musi tak być, bo oczywiście są to naprawdę trudne obszary, gdzie pojawiają się pieniądze, temat tabu, który naprawdę absorbuje wiele osób. Żebyśmy sami nie popadli w kłopoty musimy wiedzieć, co możemy robić, jak działać, jakich decyzji unikać, o ile to w ogóle jest możliwe, bo przecież każdy w jakiś tam sposób chciałaby się realizować i dużo zarabiać. Często też z tego powodu zbyt ryzykownie postępujemy.

Tagi wpisu: , .

Firma jeszcze na studiach

Firma jeszcze na studiach

Jesteś w trakcie studiów, rozwijasz siebie i swoje pasje, wiesz, co chcesz robić i od zawsze marzysz o własnej firmie, ale boisz się, że to za duże pieniądze, że stracisz, a potem się z tego nie doniesiesz. Jeśli jednak masz oszczędności i jesteś pewien, że twoja firma ma szansę zaistnieć to naprawdę nie ma, co czekać. Niektórzy latami odkładają pomysły do szuflady, aby potem zorientować się, ze ktoś już takie zrealizował i teraz nie ma to większego sensu. Wiadomo, że młody człowiek w biznesie ma trudniej, bo jeśli chce nawiązać współpracę z inna firmą to często jest to dość problematyczne, bo firmy nie lubią zwierzaków, a tym bardziej młodych, jeszcze uczących się, ale ambitnych osób. Wiadomo, że w istocie nasza firma powinna mieć jakieś wsparcie, dobrze jest znaleźć sobie partnera biznesowego, aby w razie jakichkolwiek problemów nie pozostać samotnie na polu walki, która na pewno nie będzie najłatwiejsza, ale z drugiej strony pamiętajmy, ze firma, którą stworzymy tak wcześnie będzie z całą pewnością ogromną satysfakcją.

Tagi wpisu: , .

Ekonomia w naszym codziennym życiu

Ekonomia w naszym codziennym życiu

Choć ekonomia dla wielu wydaje się dziedziną niezwykle trudną, to tak naprawdę każdy z nas w naszym codziennym życiu korzysta z jej założeń oraz teorii. Fundamentem działania ekonomistów jest rozdysponowanie środków finansowych w taki sposób, aby było ono efektywne oraz optymalne, co stanowi również ważne zadanie w każdej rodzinie. Zarabiane przez nas pieniądze staramy się wykorzystać w ten sposób, aby przyniosły nam jak najwięcej pożytku. Innymi słowy opłacamy nimi wszystkie niezbędne wydatki takie jak opłaty za mieszkanie, prąd, rata za samochód, szkoła dziecka, natomiast resztę staramy się wydać w najbardziej korzystny dla nas sposób. Kolejną regułą ekonomii wykorzystywaną w codziennym życiu jest dbałość o równowagę pomiędzy dochodami, a kosztami. Nasze wydatki nie powinny być większe od tego co zarabiamy, a każda decyzja o zaciągnięciu kredytu lub pożyczki powinna zostać dokładnie przemyślana. Ważną kwestią są również inwestycje, gdyż coraz więcej gospodarstw domowych zamiast przysłowiowego odkładania pieniędzy do skarpety pragnie ulokować je tak, aby przyniosły zysk.

Tagi wpisu: , .

« Poprzednie wpisy