search slide
search slide
pages bottom
Finanse

Jak zadbać o swoje finanse

Jak zadbać o swoje finanse

Nasze pieniądze nie powinny być dla nas ważne tylko tu i teraz. Owszem, to ile mamy na koncie ma znaczenie, ale z drugiej strony zauważmy, że w rzeczywistości finanse ciągle nam towarzyszą, a coraz więcej ludzi traci pracę, jest kryzys, wszystko drożeje, a my nie możemy mieć pewności, że pewne instytucje zapewnią nam emeryturę, z której będzie można żyć. Dlatego jak najwcześniej powinniśmy zadbać o nasze finanse. Nie da się ukryć, że nie jest to najłatwiejsza kwestia, bo to dość poważne decyzje, a porażka może nas dużo kosztować, ale naprawdę jest to koniecznością. Przede wszystkim musimy szukać najróżniejszych sposobów. Zarabianie na lokatach było modne kiedyś, też nie przynosi to większych zysków i trzeba szukać innych sposobów. Dobrym na pewno jest giełda, ale do tego potrzebna jest wiedza, jeśli ja mamy, możemy w jakiś tam sposób działać, aby to wszystko dobrze funkcjonowało. Warto też inwestować w różne firmy, wiadomo, że to nie zawsze może się zwrócić, ale jeśli nie spróbujemy to nie dowiemy się. Zanim jednak podejmiemy taką decyzję, przeanalizujmy taką inwestycję.

Tagi wpisu: , .

Kredyt na wzmocnienie budżetu domowego

Kredyt na wzmocnienie budżetu domowego

W każdym gospodarstwie domowym zdarzają się chwile, gdy wydatki, najczęściej te występujące niespodziewanie, przewyższają wysokość dochodów. Nie jedna pani domu głowi się wówczas w jaki sposób pokryć wszystkie niezbędne do poniesienia koszty. Można na spokojnie zastanowić się z czego zrezygnować lub kupno czego przełożyć na następny miesiąc, jednak często występują takie sytuacje w których nie możemy zrezygnować z pewnych wydatków. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu, który obecnie coraz łatwiej jest wziąć zwłaszcza, jeżeli chodzi o małe kwoty do kilku tysięcy złotych. Znany bank o ugruntowanej na rynku pozycji to pewność, że nie zostaniemy naciągnięci na ofertę, która przyniesie nam więcej strat niż korzyści. Obecnie banki wymagają coraz mniejszej ilości dokumentów, przez co procedury formalne stają się coraz bardziej przyjazne dla klientów. Gotówka pozyskana w ten sposób jest ratunkiem dla wielu rodzin, które potrzebują pieniędzy na już, a nie udało im się odłożyć na koncie oszczędnościowym odpowiedniej sumy.

Tagi wpisu: , .

Outsourcing rozwiązaniem dla braków kadrowych w firmie

Outsourcing rozwiązaniem dla braków kadrowych w firmie

Wiele firm produkcyjnych nie posiada przez cały rok takiej samej liczby zamówień. Bardzo często analizując wielkość popytu można zauważyć tendencję zwaną sezonowością, a więc występowanie w pewnych okresach większego zapotrzebowania na ofertę przedsiębiorstwa. Oznacza to, że aby firma mogła zrealizować zamówienia musi więcej produkować. Przy niezmienionym stanie zatrudnienia nie zawsze jest to możliwe do zrealizowania, gdyż pracownicy nie zawsze będą chcieli oraz mieli możliwość pozostawania w pracy w ramach nadgodzin. Nieefektywnym rozwiązaniem jest również zatrudnianie nowych ludzi, gdyż jeżeli jest to tylko okres przejściowy wówczas pojawi się problem co z takim pracownikiem zrobić gdy zamówienie zostanie zrealizowane. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą firmy zajmujące się „wynajmem” pracowników, czyli inaczej outsourcingiem personalnym. Firma produkcyjna może podpisać umowę na „wypożyczenie” personelu na okres kilku miesięcy bez konieczności jego zatrudniania przez co ogranicza koszty zbyt wysokiego do realnych potrzeb zatrudnienia, a jednocześnie może realizować dodatkowe zlecenia kontrahentów.

Tagi wpisu: , .

Dotacje unijne szansą na pozyskanie bezzwrotnego kapitału

Dotacje unijne szansą na pozyskanie bezzwrotnego kapitału

Wejście Polski do Unii Europejskiej pozwoliło wielu przedsiębiorcom na skorzystanie z bezzwrotnej pomocy finansowej na prowadzenie działalności gospodarczej. Przyznawane środki finansowe mogły być przeznaczone na założenie firmy, modernizację sprzętu biurowego, parku maszynowego oraz na szkolenia pracowników. Do tej pory w ramach przyznanej pomocy z funduszy unijnych realizowanych było kilkanaście programów, które skierowane były do najbardziej potrzebujących sektorów gospodarki. Uzyskane środki pozwoliły na zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw bez konieczności zaciągnięcia kosztownych kredytów. Dużym plusem dotacji unijnych jest ich bezzwrotny charakter, co oznacza, że jeżeli beneficjent dofinansowania dotrzyma wszystkich warunków umowy, nie musi zwracać pozyskanych środków. Jednak jeżeli uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na inne cele niż przewidziane zapisami umowy, wówczas wymagany jest natychmiastowy zwrot kwoty dofinansowania, ponadto przedsiębiorca będzie musiał zapłacić karę.

Tagi wpisu: , .

Czy inwestowanie na giełdzie może być bezpieczne?

Czy inwestowanie na giełdzie może być bezpieczne?

Lokowanie środków finansowych na niskooprocentowanym koncie nie jest najlepszym sposobem na zarobienie, jednak bez wątpienia związane jest to z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jeżeli natomiast liczymy na szybki zysk warto pomyśleć o inwestowaniu na giełdzie, lecz czy aby na pewno jest to bezpieczne? Giełda bez wątpienia jest miejscem bardzo ryzykownym dla osób, która mają z nią pierwszy raz do czynienia, a także dla tych, którzy nie mają żadnej wiedzy o mechanizmach nią rządzących. Dlatego też, jeżeli jesteśmy zainteresowani samodzielnym inwestowaniem w akcje najlepiej zapisać się na kurs na którym zgłębimy tajniki analizy technicznej oraz fundamentalnej, co bez wątpienia pozwoli nam zwiększyć nasze szanse na zarobienie na giełdzie. Osobom, które nie mają „zacięcia” ekonomicznego można polecić skorzystanie z biur maklerskich, które zatrudniają fachowców z zakresu inwestycji. Pieniądze klientów są inwestowane w różne rodzaje papierów wartościowych, a w przypadku spadków na giełdzie biuro maklerskie automatycznie reaguje na zmiany zmniejszając ryzyko straty.

Tagi wpisu: , .

« Poprzednie wpisy